A doua infrangere

Junioarele I de la LPS Suceava au inregistrat a doua infrangere din acest an si continua sa ocupe penultima pozitie a clasamentului. Echipa pregatita de Dorel Tugurlan a pierdut cu scorul de 25-29 in fata formatiei LPS Piatra Neamt, intr-un joc desfasurat sambata la Suceava.

Nemtencele s-au instalat la carma jocului inca din startul partidei, iar dupa 10 minute aveau un avantaj de trei goluri, scor 3-6. Gazdele au reusit apoi patru goluri consecutive si au preluat astfel, pentru singura data in acest meci, conducerea pe tabela de marcaj. In minutul 20, LPS Piatra Neamt conducea la Suceava cu scorul de 7-10, diferenta de trei goluri mentinandu-se pana la pauza, scor 11-14. Echipa lui Dorel Tugurlan nu a mai avut forta sa intoarca rezultatul, iar, in final, victoria i-a apartinut formatiei oaspete, scor 25-29.