Se ştiu primele semifinaliste

Faza locala a Cupei Romaniei la minifotbal si-a desemnat joi primele semifinaliste.

In primul sfert, Abenor Interim s-a calificat in penultimul act al competitiei, dupa a castigat, cu scorul de 2-0 (0-0), in fata echipei Adistal. „Alb-visinii” si-a asigurat a cincea victorie consecutiva in repriza secunda, prin golurile lui Boghiu si Stamate.

In cel de-al doilea meci de ieri, Railex a ajuns in semifinalele Cupei, dupa ce a trecut, cu scorul de 5-1 (3-0), de gruparea Romfour & Cosmin. Echipa lui Ilie Lahman si-a asigurat calificarea prin golurile marcate de Duman (2), Tomescu (2) si Corban. De partea cealalta, Bilt si compania au rezistat doar in primele 20 de minute de joc, dar s-au multumit in final doar cu golul de onoare, inscris de Cruti.